Dnes je čtvrtek 6. května 2021 | Svátek má Radoslav
obec Vlčkovice v Podkrkonoší

Černá skládka

Marek Otava

15. října 2011 byla na parcele č. 1195 v k. ú. Horní Vlčkovice, obce Vlčkovice v Podkrkonoší, nalezena nově založená černá skládka, která byla zfotodokumentována a po předběžné prohlídce místa byly zajištěny důkazní materiály, cca 10-15 školních sešitů Veroniky Koubové ze ZŠ Chvalkovice, jeden sešit se jménem Báchor – Sklizeň 2006 (jedná se o sadařské záznamy z okolí obce Svinišťany) a jeden školní sešit Michaely Zápotocké ze stejné třídy.

17. října 2011 předala paní Marie Otavová (vlastník parcely č. 1195 v k. ú. Horní Vlčkovice) stížnost obci Vlčkovice v Podkrkonoší, na založení této skládky. Obec po projednání vyzývá formou dopisu Veroniku Koubovou (Svinišťany 51, 55201 Dolany) k odstranění této černé skládky v termínu do 28.10.2011. Pokud nebude tento termín dodržen, budou všechny důkazní materiály a fotodokumentace předány na přestupkovou komisi Městského úřadů ve Dvoře Králové nad Labem, který vyvodí důsledky.

Obec Vlčkovice v Podkrkonoší tímto také vyzývá občany, aby jim nebylo lhostejné životní prostředí, a všechny přestupky s tím spojené neprodleně hlásili přímo na obecní úřad.